Home » Bez kategorii » Widawskie Zacisze – trzy powody, dla których warto tu zamieszkać

Widawskie Zacisze – trzy powody, dla których warto tu zamieszkać

Na temat Widawy wrocławskiej z kart historii dowiemy się niewiele. A jest to urokliwa dzielnica, położona w północnej części Wrocławia, wokół której od kilku lat życie nabiera nowego tempa. Planując budowę Widawskiego Zacisza braliśmy pod uwagę wiele czynników, które mogą zadecydować, czy życie jego przyszłym mieszkańcom przypadnie w tej lokalizacji do gustu. Między innymi to właśnie te czynniki zadecydowały, że nasze osiedle zostało laureatem godła „Inwestycji roku 2016”. Dziś chcemy się z Państwem podzielić zaletami, które wówczas do nas przemówiły.

Większe mieszkanie czy niższa cena?

Niewątpliwą zaletą kupna mieszkania na peryferiach dużego miasta jest jego atrakcyjna cena. Mieszkania zlokalizowane poza centrum miasta zawsze są tańsze od tych oferowanych w identycznym standardzie, a zlokalizowanych bliżej centrym. Przyszli lokatorzy poszukując najlepszego dla siebie M najczęściej kierują się budżetem, którym dysponują i jest to naturalne. Wybierając życie na Widawskim Zaciszu mamy możliwość zakupu mieszkania niemalże dwukrotnie większego niż oferowane za te same pieniądze w centrum Wrocławia, bądź zaoszczędzenia sporej ilości środków.

cynamonowa_cam6

Atrakcyjna komunikacja i baza wypadowa

Prawdą jest, że komunikacja miejska łącząca Widawę z Rynkiem nie jest tak rozbudowana jak pomiędzy dzielnicami zlokalizowanymi bliżej centrum. Nie jest ona jednak żadną barierą dla osób pracujących w okolicach centrum lub chcących szybko i wygodnie dostać się do Rynku. Ograniczona jest jedynie liczbą linii autobusowych i tramwajowych kursujących na tej trasie – tak jak w przypadku każdej innej dzielnicy, np. Leśnicy, Krzyków, Ołtaszyna czy Psiego Pola. Widawskie Zacisze ma za to jedną podstawową zaletę względem innych części Wrocławia. Osoby zmotoryzowane, dzięki Autostradowej Obwodnicy Wrocławia zlokalizowanej kilkaset metrów od ulicy Cynamonowej, są w stanie blisko dwukrotnie szybciej dostać się na Autostradę A4, Bielany Wrocławskie, Stadion Miejski lub drogę prowadzącą w kierunku Warszawy niż osoby wyruszające z centrum Wrocławia. Ponadto w tym samym miejscu powstaje węzeł komunikacyjny umożliwiający swobodny wyjazd drogą ekspresową w kierunku Poznania. Paradoksalnie, dojazd samochodem z Widawy do centrum jest o wiele łatwiejszy i szybszy niż w przypadku innych dzielnic peryferyjnych – wszystko za sprawą Obwodnicy Śródmiejskiej, do której przyszli mieszkańcy naszego osiedla dojadą w niespełna 10 minut.

 rest-52495_1280

Spokojne życie i wygoda zakupów

Widawskie Zacisze położone przy ulicy Cynamonowej jest idealnym miejscem do życia również z innych względów. Nieopodal osiedla znajduje się jeden z najlepszych na Dolnym Śląsku szpital przy ulicy Kamieńskiego. Jego bliskość gwarantuje bezpieczeństwo i szybkość skorzystania z pomocy lekarskiej w nagłych wypadkach, czy porodzie dziecka. W połowie trasy dzielącej osiedle ze szpitalem znajduje się Centrum Handlowe Marino – dla osób lubiących spędzać wolny czas na zakupach w galerii lub też chcących kompleksowo zaopatrzyć domową lodówkę w Tesco. Dla osób aktywnych Widawa oferuje wspaniałe i przede wszystkim dużo mniej zanieczyszczone miejskim smogiem tereny do biegania, jazdy na rowerze, spacerów czy Nordic Walking. Bliskość lasów z pewnością docenią grzybiarze i właściciele czworonogów, a dla wędkarzy wyprawa nad pobliską Widawę będzie szybka i łatwa niczym założenie przynęty na haczyk.

 couple-474300_1280

Sprawdź naszą ofertę i zarezerwuj ostatnie wolne mieszkania!

www.widawskiezacisze.pl

Pozdrawiamy

Zespół Hajto Development Group