Home » Słoneczne Groblice » Tabloid ashajto.kiepski-deweloper.pl – poznajcie prawdę o stronie

Tabloid ashajto.kiepski-deweloper.pl – poznajcie prawdę o stronie

Tabloidy… Kto ich nie zna? Kolorowe zdjęcia, sensacyjne treści, niesprawdzone, kontrowersyjne informacje… Czy wiecie, że w ustalanym na każdy kolejny rok budżecie jednej ze znanych bulwarówek zawsze znajduje się pozycja „Rozprawy sądowe”? Redakcja z góry zakłada, że będzie pozywana do sądu za publikację niesprawdzonych wiadomości. Płaci za to sporo pieniędzy, ale zyskuje za to rozgłos i zwiększa sprzedaż.

Jakie cele przyświecały autorowi strony poświęconej oczernianiu dewelopera As-Hajto? Trudno powiedzieć. Może sława, może pieniądze, może zwyczajna zemsta… Tak czy siak, należy się Państwu kilka słów komentarza.

Kilka słów o autorze antystrony

Stronę, o której mowa – ashajto.kiepski-deweloper.pl – założył niedoszły dostawca internetu dla mieszkańców osiedla Słoneczne Groblice. Odrzuciliśmy jego ofertę za wyjątkowo naganne, a wręcz skandaliczne opinie na temat jego firmy. Klienci jego firmy założyli – uwaga! paradoks! – aż dwie antystrony, na których odradzają korzystanie z usług tego dostawcy. Tak samo jak został potraktowany przez swoich Klientów, postanowił potraktować nas. Z tym że zapomniał powiedzieć Państwu o jednej bardzo ważnej sprawie – ON NASZYM KLIENTEM NIE JEST!

Na swojej stronie zamieszcza informacje wyrwane z kontekstu. Zdjęcia są kadrowane w taki sposób, aby widać było tylko ułamek rzeczywistości. Manipulacja polega przede wszystkim na tym, że opisuje materiały jako przesłane do niego przez mieszkańców z prośbą o interwencję! Niezwykle ważny jest też fakt, że ogromna większość  zamieszczanych zdjęć to fotografie SPRZED KILKU LAT, określane jako aktualne! Jedynie uśmiech ciśnie się na usta… :)

Dla porównania tylko dwa przykłady, a jest ich całe mnóstwo. Po lewej stronie zdjęcie dodane przez autora antystrony, po prawej zdjęcie przedstawiające faktyczny, aktualny stan budynku. Czy rzeczywiście mieszkańcy wchodzą do mieszkań po paletach, a liczniki elektryczne stoją na cegłówkach? No nie… Ale autorowi wcale nie chodzi o pokazanie rzeczywistości i przedstawienie prawdy. Z sobie tylko znanych powodów postanowił pokazać nas w jak najgorszym świetle. Być może odreagowuje własne frustracje i błędy.

Jak to było naprawdę

I tak po kolei – na etapie kończenia prac na Słonecznych Groblicach umożliwiliśmy naszym Klientom wcześniejsze wykończenie swoich mieszkań, aby w momencie zakończenia naszych prac mogli już wprowadzić się do swojego upragnionego „M”. Oczywiście antystrona pełna jest zdjęć z tego okresu, błędnie informując wszystkich, że taki standard oddaliśmy Klientom. Cóż… może to standard jakości tego pana, ale na pewno nie nasz. Oczywistym jest, że budowa zawsze wymaga wykończenia, ale jak widać nie dla wszystkich jest to jasne. Aby też być całkowicie fair – i nam przydarzyła się wpadka, choć swoje źródło miała raczej w przyrodzie niż w naszej winie a z podobnymi problemami borykało się bardzo wielu deweloperów. Chodzi o zalania komórek lokatorskich na osiedlu Słoneczne Groblice. Rekordowo wysokie opady deszczu spowodowały nie notowane dotąd podniesienie się stanu wód gruntowych, co skutkowało stratami u mieszkańców. Dla wyjaśnienia nadmienimy tylko, że osiedle wykonaliśmy zgodnie z projektem architektonicznym, więc zwyczajnie mogliśmy zaproponować Klientom reklamację. To jednak byłaby droga na skróty i w kiepskim stylu, prawda? Zamiast tego – całkowicie na własny koszt – zaprojektowaliśmy nowy drenaż osiedla, uzyskaliśmy pozwolenie na budowę i właśnie czekamy na uprawomocnienie się decyzji aby ruszyć z pracami (listopad 2013). A wszystko po to, aby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości. Co istotne – jesteśmy też w trakcie usuwania skutków zalania a poniesione przez naszych Klientów straty zrekompensujemy.

Zadaniem drenażu jest przede wszystkim swobodne, a zarazem skuteczne odprowadzanie nadmiaru wód gruntowych zalęgających w glebie. Dodatkowym atutem zaprojektowanej przez nas sieci jest możliwość odprowadzania wody deszczowej bezpośrednio do rur drenażowych, co zapobiegnie zaleganiu wody w ogródkach (więcej o drenażu tutaj). Widzicie zatem, że nie jest to działanie doraźne, ale zapewniające wysoką jakość i spokój naszych Klientów – mieszkańców osiedla Słoneczne Groblice w przyszłości.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu, nawet jeśli traficie na omawianą stronę – podejdziecie do niej z dystansem. Ale przede wszystkim przeczytacie opinie naszych PRAWDZIWYCH Klientów oraz naszych kontrahentów, którzy mają odwagę podpisać się pod opiniami na nasz temat własnym imieniem i nazwiskiem (znajdziecie je tutaj i tutaj). Pozdrawiamy Państwa serdecznie, a autorowi antystrony życzymy dużo radości w codziennym życiu, bo widać, że jest bardzo nieszczęśliwym człowiekiem…