Home » Stabłowice » W Stabłowicach można się zakochać

W Stabłowicach można się zakochać

W 2013 roku, zakupiliśmy na wrocławskich Stabłowicach grunt o powierzchni ok. 0,33 ha pod nową inwestycję. Działki znajdują się przy ul. Pomarańczowej. Przygotowywana inwestycja deweloperska zakłada realizację 22 mieszkań willowych o powierzchniach 60-70 m², wraz z  garażami na zamkniętym, bezpiecznym osiedlu. Już wiosną 2014 roku chcielibyśmy uzyskać pozwolenie na budowę, rozpocząć prace i wystawić oferty na rynek. Spełniliśmy już część wymogów formalnych. Aktualnie trwają prace koncepcyjne. Niebawem przystąpimy do prac projektowych. Mieszkania na Stabłowicach będą spełniać wymogi programu Mieszkanie dla Młodych!

Wizualizacja nowego osiedla As-Hajto Deweloper na Stabłowicach

Jednym z wielu atutów tej inwestycji z pewnością będą bardzo atrakcyjne ceny i lokalizacja. Dzielnica oddalona od centrum miasta o jedyne 10 km uznawana jest za coraz bardziej prestiżową. W dzisiejszym artykule powiemy dlaczego :)

Stabłowice – prężny rozwój

Stabłowice to prężnie rozwijające się osiedle w zachodniej części Wrocławia (dzielnica Fabryczna). Lokalizacja inwestycji z pewnością okaże się atrakcyjna zarówno dla ludzi aktywnych, jak i szukających nieco spokoju w granicach miasta. Sama inwestycja zlokalizowana jest pomiędzy Autostradową Obwodnicą Wrocławia, która przechodzi w drogę ekspresową S8 i drogą krajową nr 94, będącą alternatywą dla autostrady A4. Osoby preferujące komunikację miejską również nie powinny mieć problemu z przemieszczaniem się po mieście – do swojej dyspozycji mają autobusy (linie 103, 123, 403 i 923), a także linie tramwajowe przy ulicy Kosmonautów (numer 10 i 20). W pobliżu znajduje się ponadto stacja kolejowa.

Mamy tu pełną infrastrukturę: sklepy, punkty gastronomiczne, aptekę, przychodnię (także weterynaryjną), Centrum Medycyny i Rehabilitacji Villa Medica, żłobek, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, Liceum Ogólnokształcące nr VI, a nawet uczelnię wyższą. Do dyspozycji dzieci są boiska przy szkołach podstawowych, plac zabaw, stadion piłkarski „Włókniarz”, Uczniowski Klub Piłkarski „Pogoń”, Stadion Wrocław i Centrum Kultury Zamek.

Centrum Kultury Zamek

Centrum Kultury Zamek to miejsce spotkań, w którym każdy może rozwijać swoje pasje i twórczo się samorealizować. Mieści się w przepięknym, zabytkowym, renesansowym pałacu o barokowej bryle. Można tu pogłębiać umiejętności w sztukach plastycznych, ceramice artystycznej, tańcu, grze na instrumentach, a także w zajęciach rekreacyjnych, takich jak yoga, aerobik i capoeira. Autorskie projekty kulturalne, realizowane przez Centrum to m.in.:

  • Festiwal Dobrego Piwa (maj), prezentujący historyczne metody browarnictwa;
  • Noc Świętojańska (czerwiec) zakorzeniona w mitologii słowiańskiej;
  • Dni Fantastyki (przełom czerwca i lipca);
  • Średniowieczny Jarmark Jadwiżański (październik);
  • Międzynarodowy Festiwal Opowiadania (październik).

Wyższa Szkoła Humanistyczna

Niepubliczna Wyższa Szkoła Humanistyczna kształci studentów na pięciu kierunkach (studia pierwszego stopnia – licencjackie oraz inżynierskie):

  • Architektura wnętrz
  • Geodezja i kartografia
  • Fizjoterapia
  • Architektura i urbanistyka
  • Gospodarka przestrzenna

W otoczeniu natury

Warto mieć na uwadze, iż na Stabłowicach trwa budowa Szpitala Wojewódzkiego, który rozpocznie swą działalność w IV kwartale 2014 r. Powstaną nowe trasy dojazdowe, linie autobusowe i tramwajowe, ścieżki rowerowe, a także park z alejkami spacerowymi w pobliżu szpitala. Idealne miejsce do aktywnego wypoczynku znajdą tu nie tylko spacerowicze, ale też rowerzyści i osoby uprawiające jogging oraz nordic walking.

W pobliżu inwestycji rozciąga się Park Leśnicki i Park Stabłowicki. Prowadzi przez nie trasa rowerowa, a kolejna wytyczona jest przez szlak Doliny Bystrzycy. Tak w jednym, jak i w drugim parku dzieci mogą korzystać z placów zabaw.

Park Leśnicki

Park Leśnicki ma powierzchnię 21 ha. Położony jest między ulicą Średzką i Marszowicką. Poza opisanym już wcześniej Centrum Kultury Zamek, który mieści się właśnie tutaj, atrakcjami parku są stawy, bujna roślinność, dwa pomniki przyrody (platan klonolistny i dąb), naturalne stanowiska zawilców i plac zabaw dla dzieci. W pobliżu parku przepływa rzeka Bystrzyca. Kładka na rzece umożliwia przejście do osiedla Stabłowice.

Mamy nadzieję, że już niedługo uznają Państwo, że równie atrakcyjna jak lokalizacja jest nasza nowa inwestycja :) Będziemy informować Państwa na bieżąco o postępach w pracach. Zachęcamy do zaglądania na blog!