Home » Domy i Wille » Podsumowanie i plany – nowy rok, nowe inwestycje

Podsumowanie i plany – nowy rok, nowe inwestycje

Styczeń to idealny czas na przemyślenia, wspomnienia i snucie nowych planów. I my chcielibyśmy podsumować 2013 rok, a szczególnie przedstawić Państwu plany na następny. Szczególnie, że rok 2014 zapowiada się równie pracowity i rozwojowy jak ten miniony.

2013

Rozbudowa II etapu osiedla Słoneczne Groblice

W zeszłym roku wybudowaliśmy kolejne budynki mieszkalne II etapu osiedla Słoneczne Groblice. Pod koniec sierpnia oddaliśmy pierwsze mieszkania przyszłym lokatorom, aby mogli je wykończyć według własnego gustu i potrzeb. Do końca 2013 roku sprzedaliśmy wszystkie wybudowane mieszkania, z czego jesteśmy niezmiernie zadowoleni. Świadczy to bowiem o wysokiej jakości naszych lokali, rozsądnej cenie i atrakcyjnej lokalizacji.
Ponadto, w stanie surowym, stanął już budynek M.

Przekazanie własności na mieszkańców

W grudniu 2013 roku, dziesięciu z dwunastu naszych Klientów, którzy zakupili lokale w budynkach E F i G na II Etapie Mieszkań osiedla Słoneczne Groblice, podpisało akty notarialne, tym samym stając się prawowitymi właścicielami swoich nowych mieszkań. Niebawem przeniesiemy własność na mieszkańców lokali budynku H.

Budowa nowego placu zabaw na osiedlu Słoneczne Groblice

We wrześniu 2013 roku oddaliśmy nowy plac zabaw mieszkańcom II etapu Słonecznych Groblic, którego budowę obiecaliśmy latem. Dzięki realizacji tej inwestycji zarówno rodzice, jak i dzieci zyskały dodatkową przestrzeń, w której będą mogły bezpiecznie spędzać wolny czas. Do wyposażenia placu zabaw wybraliśmy produkty i usługi firmy Fior. Jako jedna z pierwszych w Polsce poddała urządzenia zabawowe procesowi certyfikacji na zgodność z normą PN-EN 1176 (dotyczącą bezpieczeństwa na placach zabaw). Eksportowane przez Fior elementy (także te, z których można korzystać na naszym osiedlu), poddawane są skrupulatnym badaniom przez specjalistów TUV z Niemiec i Danii.
Plac jest więc bezpieczny i wykonany zgodnie z założeniami.

Wyróżnienie – As-Hajto na Białej Liście

Biała Lista rzetelnych przedsiębiorców powstała w 2004 r. z inicjatywy Wrocławskiej Izby Gospodarczej. Jest odpowiedzią na potrzebę uzyskania szybkiej i pewnej informacji o wiarygodności kontrahenta. Zanim firma znajdzie się na Liście, przechodzi kontrolę. Sprawdzeniu podlegają przede wszystkim dokumenty księgowe. Kandydat do programu musi wykazać płynność finansową, udowodnić że nie zalega z płatnościami na rzecz ZUS-u i Urzędu Skarbowego. Obecność na Białej Liście to nie lada wyróżnienie. Świadczy o rzetelności, płynności finansowej i płatniczej firmy. Dlatego było nam niezmiernie miło zaznaczyć na niej swoją obecność. 11 października 2013 r., w Sali Rycerskiej wrocławskiego ratusza, odbyła się gala uroczystego wręczenia certyfikatów przedsiębiorcom, którzy przeszli pozytywnie proces weryfikacji.

Budowa drenażu

Zeszły rok, ze względu na długą, mroźną zimę i wyjątkowo deszczową wiosnę, nie był dla nas łaskawy. Obfite opady doprowadziły do zalania kilku komórek lokatorskich i zawilgocenia kilku mieszkań na osiedlu Słoneczne Groblice. Sytuacja była tak dla naszych Klientów, jak i dla nas bardzo stresująca. Jak najszybciej chcieliśmy naprawić szkody wyrządzone przez naturę i podjąć działania, dzięki którym podobna sytuacja nie będzie miała prawa mieć miejsca. Zadowolenie naszych Klientów jest dla nas najważniejsze, a zgłaszane problemy traktujemy priorytetowo, dlatego zdecydowaliśmy się wybudować drenaż. I chociaż koszt inwestycji jest bardzo wysoki, to ważniejszy jest komfort lokatorów.

21 października 2013 r. uzyskaliśmy pozwolenie na budowę sieci deszczowo-drenażowej wraz z drenażem opaskowym na osiedlu Słoneczne Groblice. Po uprawomocnieniu się decyzji, wydanej przez Starostwo Powiatu Wrocławskiego, rozpoczęliśmy prace. Ponieważ pogoda  jest coraz bardziej nieprzewidywalna, a zmiany poziomu wód gruntowych są zależne przede wszystkim od wielkości rocznych opadów, zdecydowaliśmy się na wykonanie drenażu opaskowego wokół budynków naszego osiedla, aby całkowicie wyeliminować zagrożenie związane właśnie z wysokim stanem wód gruntowych. Kończymy również usuwanie, powstałych wskutek nadmiernych opadów, szkód.

Dom w Łozinie

W zeszłym roku wykończyliśmy z zewnątrz budynek mieszkalny w Łozinie. Wewnątrz pozostawiliśmy stan surowy do czasu, aż  przyszły właściciel zaaranżuje pomieszczenia do własnych potrzeb. Nie chcemy ingerować w wygląd domu wewnątrz wcześniej – to nowi mieszkańcy powinni zadecydować, jak ma wyglądać :)
Informacje o inwestycji znajdą Państwo tutaj: https://as-hajto.pl/nasze-inwestycje/dom-w-lozinie.

Nowa inwestycja na wrocławskich Stabłowicach

Wizualizacja nowego osiedla As-Hajto Deweloper na Stabłowicach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W 2013 roku, zakupiliśmy na Stabłowicach grunt o powierzchni ok. 0,33 ha pod nową inwestycję. Działki o numerach ewidencyjnych 62/1, 62/2, 62/3, 60/2, 60/3, 60/4, 60/5 znajdują się przy ul. Pomarańczowej we Wrocławiu. Charakteryzują się atrakcyjną lokalizacją i pełną infrastrukturą, co zawsze bierzemy pod uwagę! Przygotowywana inwestycja deweloperska zakłada realizację ok. 20 mieszkań willowych o powierzchniach 60-70 m², wraz z  miejscami postojowymi na zamkniętym, bezpiecznym osiedlu. Jednym z wielu atutów tej inwestycji z pewnością będą bardzo atrakcyjne ceny.

Stabłowice to prężnie rozwijające się rejony zachodniej części Wrocławia (dzielnica Fabryczna). Lokalizacja inwestycji z pewnością okaże się atrakcyjna zarówno dla ludzi aktywnych, jak i szukających oazy spokoju w wielkim mieści. O infrastrukturze, specyfice i atrakcjach okolicy opowiemy szczegółowo już niebawem.

2014

Słoneczne Groblice

W roku 2014 zamierzamy w pełni zrealizować II etap mieszkań, tj. ukończyć budowę budynku M oraz rozpocząć i zakończyć budowę kolejnych budynków inwestycji – I, J, K, L, a także wykonać drugą część parkingu i kompletnie zagospodarować teren osiedla. Finalnie II etap osiedla składać się będzie z 52 lokali mieszkalnych. Mieszkania na Słonecznych Groblicah będą spełniać wymogi programu Mieszkanie dla Młodych!

Inwestycja na Stabłowicach

Jeśli chodzi o inwestycję na Stabłowicach, już wiosną chcielibyśmy uzyskać pozwolenie na budowę, rozpocząć prace i wystawić oferty na rynek. Spełniliśmy już część wymogów formalnych. Aktualnie trwają prace koncepcyjne. Niebawem przystąpimy do prac projektowych. Mieszkania na Stabłowicach będą spełniać wymogi programu Mieszkanie dla Młodych!

Inwestycja Wisznia Mała

Pod koniec roku 2014, planujemy rozpocząć inwestycję w Wiszni Małej (gmina Wisznia Mała, powiat trzebnicki). Będzie to zamknięte osiedle kilku mieszkań willowych lub domów w zabudowie szeregowej. Zadecyduje o tym plan miejscowy, którego uchwalenie dobiega końca. Nasza działka ma powierzchnię 0,1800 ha i posiada bezpośredni zjazd z głównej drogi. Wisznia Mała to urocza miejscowość, położona w bezpośrednim sąsiedztwie lasów z doskonałym dojazdem do Wrocławia i nie tylko (ok. 7 km od Autostradowej Obwodnicy Wrocławia). Miejscowość ta jest siedzibą władz gminy. Posiada bogate zaplecze kulturalno-edukacyjne. Jest skanalizowana oraz zgazyfikowana.

 

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszego bloga – będziemy na bieżąco informować Państwa o postępie prac, rozwoju inwestycji i realizacji powyższych planów :)