Home » Słoneczne Groblice » Spacery i wycieczki rowerowe w Dolinie Odry i Oławy

Spacery i wycieczki rowerowe w Dolinie Odry i Oławy

Trasy rowerowe gminy Siechnice rozciągają się na długości kilkudziesięciu kilometrów. Gęsta sieć dróg leśnych i ścieżek jest znakomitą alternatywą dla mieszkańców Słonecznych Groblic i Zielonych Iwin na spędzenie wolnego czasu, szczególnie w tak upalne, jak tegoroczne, lato.

Jezioro_Dziewicze_jpg-seo

Bogactwo fauny i flory

Fauna i flora przyszłego Parku Krajobrazowego Doliny Odry i Oławy charakteryzuje się ogromnym zróżnicowaniem. Łowiska obfitują w ryby – sumy, sandacze, węgorze. Można spotkać tu między innymi wydry, bobry i ponad 100 gatunków ptaków – zimorodki, bociany czarne, cyranki… oraz siedliska rzadkich roślin. Rzeki przepływające przez Siechnice stanowiły niegdyś źródło wody pitnej dla Wrocławia. Dziś są ważną częścią krajobrazu, dzięki której mieszkańcy Groblic i Iwin mają gdzie wypocząć lub spędzić aktywnie czas. W pobliżu znajdują się także dwa urzekające jeziora – Panieńskie i Dziewicze – raj dla wędkarzy i zmęczonych zgiełkiem miasta osób, poszukujących ciszy i spokoju.

Trasy rowerowe i spacerowe

Kilkadziesiąt kilometrów tras rowerowych o bardzo zróżnicowanym poziomie trudności pozwala na aktywny wypoczynek dosłownie wszystkim! Charakter dróg sprzyja zarówno rodzinom, udającym się na krajoznawczą wycieczkę rowerową, jak i amatorom mocnych wrażeń, lubiących kręte i nierzadko wyboiste trasy. Mieszane lasy siechnicko-kotowickie z wytyczonymi ścieżkami, zachęcają do długich spacerów i odkrywania urokliwych zakątków.

Zachęcamy wszystkich Państwa do ruchu i relaksu na terenie pięknego Parku Krajobrazowego Doliny Odry i Oławy, bo nigdzie nie da odpocząć się tak, jak na łonie Matki Natury : )