Home » Słoneczne Groblice » Będziemy budować drenaż

Będziemy budować drenaż

Mamy dla Państwa dobre wieści :) 21 października 2013 r. uzyskaliśmy pozwolenie na budowę sieci deszczowo-drenażowej wraz z drenażem opaskowym na osiedlu Słoneczne Groblice. Na chwilę obecną czekamy na uprawomocnienie się decyzji wydanej przez Starostwo Powiatu Wrocławskiego, po czym niezwłocznie przystąpimy do zaplanowanych prac.

Budowa drenażu rozpocznie się od strony ulicy Pogodnej, co wiązać będzie się z częściowym zajęciem pasa drogowego. Następne części nowo wybudowanej sieci sięgać będą etapowo budynków A,B,C i D na budynku E kończąc. Ponieważ pogoda  jest coraz bardziej nieprzewidywalna, a zmiany poziomu wód gruntowych są zależne przede wszystkim od wielkości rocznych opadów, zdecydowaliśmy się na wykonanie drenażu opaskowego wokół budynków naszego osiedla, aby całkowicie wyeliminować zagrożenie związane właśnie z ewentualnym wysokim poziomem wód gruntowych.

Fot. Przykładowy drenaż

Fot. Przykładowy drenaż

Zadaniem tego typu  drenażu jest przede wszystkim swobodne, a zarazem skuteczne odprowadzanie nadmiaru wód gruntowych zalęgających w glebie, co niewątpliwie ucieszy lokatorów mieszkań parterowych…  Dodatkowym atutem zaprojektowanej przez nas sieci jest możliwość odprowadzania wody deszczowej bezpośrednio do rur drenażowych, co zapobiegnie zaleganiu wody w ogródkach.

Będziemy Państwa na bieżąco informować o postępie prac. Do usłyszenia!